Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 30 lipiec 2021
W dniu 29 lipca 2021roku ramach projektu pn. Senio-RITA o godz. 10.00 został zorganizowany Senio-RITA Piknik w Izbie Regionalnej w Modrzejewie.
Mieszkańcy Gminy Tuchomie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Pana Romana Bułkę: „Kilka słów o miodzie”, własnoręcznie wyrabiali świece z wosku, mieli możliwość degustacji różnych gatunków miodu. Pani Bożena Ogar-Ekiert zachwyciła uczestników ziołowymi opowieściami, warsztaty plecionkarskie przeprowadził Pan Andrzej Dąbrowski. Z nauki malowania eko-toreb mieszkańcy skorzystali dzięki Pani Krystynie Chwojnickiej. Oprawę muzyczną pikniku zapewnił Wołodią Drozd.

Piknik Senio-RITA został zorganizowany PRZEZ Gminny Ośrodek Pomocy w Tuchomiu we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tuchomiu.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij