Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 lipiec 2021
1 sierpnia 2021 r. w godzinach od 9.00 do13.00 przy Kościele św. Wojciecha w Tuchomiu, ul. Jana III Sobieskiego odbędą się szczepienia przeciwko COVID – 19. Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe, które z różnych względów do tej pory się jeszcze nie zaszczepiły, a chciałyby to uczynić.
Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja. Wystarczy pojawić się na miejscu i zgłosić chęć szczepienia. Wszelkie formalności zostaną dopełnione na miejscu. Dostępne szczepionki: Pfizer oraz Johnson &Johnson.

Obywatele innych państw mogą się również zgłosić na szczepienie, pod warunkiem wcześniejszej wizyty u lekarza pierwszego kontaktu w celu wystawienia skierowania na szczepienie. Osoby te proszone są o przygotowanie nr PESEL i numeru Paszportu, oraz numeru telefonu. Osoby, które chciałyby przyjąć drugą dawkę muszą mieć ze sobą informację o przyjętej pierwszej dawce.

Młodzież powyżej 12 r.ż. może się zaszczepić bezpośrednio w Ośrodku Zdrowia w Tuchomiu, ul. Jana III Sobieskiego 22, po uprzedniej rejestracji pod numerami telefonów: 59 821 56 83 lub 791 320 639.
 
Przypominamy, iż osoby z terenu gminy Tuchomie, mające trudności w dotarciu do Punktu szczepień mogą się kontaktować z gminnym koordynatorem ds. transportu, który zorganizuje transport do Punku szczepień. Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.00 pod numerami telefonów:  59 821 50 54 lub 791 320 639.

Szczepienie jest możliwe dzięki współpracy Ks. Proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Tuchomiu, Gminy Tuchomie, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, OSP Tuchomie oraz Ośrodka Zdrowia w Tuchomiu, który obsługuje Punkt szczepień. Do szczepień zachęca również Biskup diecezji pelplińskiej Ryszard Kasyna.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij