Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 29 lipiec 2021
Informujemy, iż 4 sierpnia 2021 r. w miejscowościach: Kramarzyny, Trzebiatkowa, Tuchomie, Nowe Huty – znów zawita do nas mobilny punkt szczepień przeciwko COVID – 19 .

Harmonogram szczepień 4 sierpnia 2021 r.
  • Kramarzyny (sala wiejska) – godz. 15.00
  • Trzebiatkowa (sala wiejska) – godz. 15.30
  • Tuchomie (Urząd Gminy) – godz. 16.00
  • Nowe Huty (sala wiejska)  – godz. 16.30
Podczas szczepienia, osoby, które 14 lipca br. przyjęły pierwszą dawkę szczepionki Pfizera, będą mogły przyjąć drugą dawkę, natomiast osoby chcące przyjąć pierwszą dawkę Pfizera, będą mogły to też zrobić, jednakże będą musiały same poszukać sobie Punktu Sczepień, w którym otrzymają drugą dawkę. Podczas szczepień będzie również możliwość zaszczepienia się szczepionką jednodawkową Vaccine Janssen.

Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja. Wystarczy pojawić się na miejscu i zgłosić chęć szczepienia. Wszelkie formalności zostaną dopełnione na miejscu.

Obywatele innych państw mogą się również zgłosić na szczepienie, pod warunkiem wcześniejszej wizyty u lekarza pierwszego kontaktu w celu wystawienia skierowania na szczepienie. Osoby te proszone są o przygotowanie nr PESEL i numeru Paszportu, oraz numeru telefonu. Osoby, które chciałyby przyjąć drugą dawkę muszą mieć ze sobą informację o przyjętej pierwszej dawce.

Punkt szczepień wykonuje również szczepienia młodzieży w wieku 12 – 17 lat. W przypadku młodzieży w wieku 12-15 lat wymagana jest kwalifikacja lekarska od lekarza rodzinnego (kwalifikacja ważna jest 24h).

Przypominamy, iż osoby z terenu gminy Tuchomie, mające trudności w dotarciu do Punktu szczepień mogą się kontaktować z gminnym koordynatorem ds. transportu, który zorganizuje transport do Punku szczepień. Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.00 pod numerami telefonów:  59 821 50 54 lub 791 320 639.

Przypominamy, że 1 sierpnia 2021 r. w godz. 9.00 – 13.00 przy Kościele św. Wojciecha w Tuchomiu będzie również możliwość zaszczepienia się przez osoby dorosłe szczepionkami Pfizera oraz Vaccine Jansenn.

Zapraszamy wszystkie osoby, które z różnych względów jeszcze się nie zaszczepiły!!!!


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij