Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 29 lipiec 2021
Ochotnicza Straż Pożarna włącza się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Jednostki OSP, które zaangażują się we wsparcie szczepień przeciw COVID-19 mogą zdobyć nagrody pieniężne!
Program #SzczepimySię z OSP składa się z 3 części:
 • Premia na Startjednostka OSP może otrzymać 3 tys. zł. Warunkiem jest udzielenie wsparcia w zaszczepieniu minimum 50 osób pierwszą dawką.
 • Premia za Szczepienia OSP – mogą ją uzyskać wszystkie jednostki OSP uczestniczące w programie #SzczepimySię z OSP, przy pomocy których zostanie zaszczepionych minimum 50 osób pierwszą dawką. Środki finansowe przysługują za każde zrealizowane szczepienie (zarówno pierwszą dawką, jak i drugą dawką), poza pierwszymi 50 szczepieniami pierwszą dawką - za które wypłacana jest Premia na Start. Wartość Premii za Szczepienia OSP zależy od wieku zaszczepionej osoby: 40 zł za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku powyżej 60 roku życia, 20 zł za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku poniżej 60 roku życia. Uwaga! Premia za szczepienia przysługuje do wyczerpania puli środków w wysokości 40 mln zł.
 • Konkurs OSP na Medal #SzczepimySię: ogólnopolski konkurs na 300 najlepszych jednostek OSP według liczby zrealizowanych szczepień. Sposób wyłonienia laureatów nastąpi według liczby punktów za osoby zaszczepione przy pomocy jednostek OSP w ramach programu #SzczepimySię z OSP.
Punkty będą przyznawane w następujący sposób:
 • 2 punkty za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku powyżej 60 roku życia,
 • 1 punkt za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku poniżej 60 roku życia.
Uwaga! Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zaszczepienie minimum 50 osób pierwszą dawką oraz uzyskanie minimum 100 punktów przez jednostkę OSP.

Konkurs potrwa do 30 października 2021 r. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie 2021 r., po przygotowaniu ostatecznego rankingu jednostek OSP przez Centrum e-Zdrowia.

Nagrody:
 • 1 mln zł za 1. miejsce (minimalna liczba punktów: 1000);
 • po 250 tys. zł za 2. i 3. miejsce (minimalna liczba punktów: 500);
 • po 100 tys. zł za miejsca od 4. do 10. (minimalna liczba punktów: 500);
 • po  20 tys. zł za miejsca od 11. do 100. (minimalna liczba punktów: 100);
 • po 5 tys. zł za miejsca od 101. do 300. (minimalna liczba punktów: 100).
Jednostka OSP musi zdobyć minimalną wymaganą liczbę punktów, aby wygrać określoną nagrodę pieniężną za swoje miejsce w rankingu. W przeciwnym wypadku jednostka otrzymuje nagrodę za najwyższe możliwe miejsce, dla którego udało się osiągnąć minimalną liczbę punktów.

W ramach Programu #SzczepimySię z OSP, Jednostka OSP pomaga w wykonywaniu szczepienia, jeżeli realizuje minimum 1 z poniższych 3 działań:
 • organizuje i przeprowadza transport personelu medycznego wykonującego szczepienie do miejsca zamieszkania pacjenta,
 • organizuje i przeprowadza transport pacjenta do punktu szczepień lub innego miejsca wykonywania szczepienia,
 • organizuje i prowadzi Tymczasowy Punkt Szczepień.
 W celu wzięcia udziału w programie wspierania szczepień -  #SzczepimySię z OSP, jednostka OSP musi spełnić 2 niezbędne warunki formalne:
Warunek 1: podpisanie umowy z punktem szczepień / Mobilną Jednostką Szczepień
Jednostka OSP podpisuje umowę o współpracy z wybranym punktem szczepień lub Mobilną Jednostką Szczepień. Zostały przygotowane wzory 2 rodzajów umów, w zależności od zakresu współpracy (możliwe jest podpisanie obu):
 • Dowóz personelu medycznego do domu pacjenta i/lub dowóz pacjentów do punktu szczepień.
 • Współpraca nad utworzeniem i prowadzeniem Tymczasowego Punktu Szczepień.
Warunek 2: zgłoszenie podpisanej umowy
Jednostka OSP musi zgłosić podpisanie umowy do właściwej terytorialnie komendy powiatowej / miejskiej Państwowej Straży Pożarnej do 5 dni roboczych od dnia jej podpisania. Umowa może być podpisana z więcej niż jednym punktem szczepień lub Mobilną Jednostką Szczepień.

Personel medyczny wykonujący szczepienia we współpracy z OSP powinien umieścić w e-karcie szczepień pacjenta numer SWD jednostki OSP w polu “Informacje dodatkowe”. Na tej podstawie Centrum e-Zdrowia obliczy liczbę osób zaszczepionych przy pomocy jednostki OSP.

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Zdrowia.

Konkurs potrwa do końca października 2021 r. Wszystkie jednostki OSP gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w programie!

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osp

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij