Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 25 lipiec 2022
W czwartek 21 lipca w Tuchomiu odbyło się spotkanie grupy roboczej Partnerstwa Obszaru Funkcjonalnego Środkowe Pomorze.

W ramach projektu „Centrum Wsparcia Doradczego Plus” samorządowcy w nim zrzeszeni opracowują ważne w jego rozwoju dokumenty. Przypomnijmy że w skład partnerstwa wchodzą gminy: Miastko, Kępice, Czarne, Kołczygłowy, Trzebielino, Tuchomie, Koczała, Rzeczenica i Przechlewo.
Podczas czwartkowego spotkania omawialiśmy wyniki przeprowadzonych wśród lokalnych liderów i mieszkańców badań ankietowych. Wyniki pozwolą nam na zidentyfikowanie najważniejszych potrzeb naszych mieszkańców i wyznaczenie kierunków przyszłych działań partnerstwa – mówi koordynator grupy roboczej Karolina Brzezińska – Ugorek.

Badanie ankietowe cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców gmin należących do obszaru, łącznie wypełnionych zostało ok. 500 ankiet. Większość ankietowanych przyznała, ze obszar Partnerstwa jest dobrym miejscem do życia i rozwoju, posiadającym duży potencjał turystyczny, który mieszkańcy cenią przede wszystkim za jakość i czystość środowiska naturalnego. Zmiany są jednak konieczne w obszarze rynku pracy oraz komunikacji z innymi ośrodkami miejskimi.

Szczegółowa analiza badań pojawi się w opracowanej strategii rozwoju Partnerstwa.

Współpraca samorządów, na zasadzie sformalizowanych partnerstw, jest szczególnie pożądana w kontekście możliwości finansowania ważnych przedsięwzięć – mówi Jakub Jaźwiec ekspert Związku Miast Polskich, współpracujący z Partnerstwem przy tworzeniu dokumentów strategicznych.


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij