Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 23 sierpień 2021
Wzorem lat ubiegłych, w dniu 22.08.2021 r., nad jeziorem Długim w Tuchomku odbył się VIII PIKNIK EKOLOGICZNY zorganizowany przez Stowarzyszenie Wędkarzy Tuchomskich LIN wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Płomyk w Tuchomku - w ramach akcji szczepimy się z KGW.
W ramach pikniku istniała możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19. Zorganizowano również szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in. dmuchańce, fotobudka, animacje, malowanie twarzy, gry i zabawy ekologiczne dla dzieci, poczęstunek warsztaty wikliniarskie, możliwość pomalowania swojej eko-torby oraz szansę popływania łódką i kajakiem, a także przejażdżki drezyną. Dzieci wpuściły do jeziora swoją "złotą rybkę" oraz miały okazję powędkowania. Strażacy z OSP Tuchomie dbali o bezpieczeństwo uczestników oraz zorganizowali pokaz pierwszej pomocy. Każdy kto na piknik przybył na rowerze lub piechotą otrzymał upominek. W ramach pikniku odbyły się także licytacje różnego rodzaju gadżetów, voucherów i innych nagród, z których dochód zostanie przekazany na rzecz potrzebującej rodziny. Podczas pikniku zorganizowano również zbiórkę plastikowych nakrętek w zamian za sadzonkę lub ekologiczny upominek. Klimat całej imprezie nadały szanty.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij