Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Projekty unijne


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Status: zakończona
Lokalizacja: Modrzejewo
Data rozpoczęcia: 26 sierpień 2019
Data zakończenia: 30 czerwiec 2020
Koszt całkowity: 26.359,98 zł
Montaż finansowy:
Całkowity koszt projektu: 26.359,98 ;
wysokość dofinansowania UE: 25.000,00 zł;
wkład własny 1.359,98 zł.
Zakres rzeczowy WOPP:

Zaplanowany zakres prac został zrealizowany w całości. W ramach realizacji operacji wykonano remont wraz z wyposażeniem aneksu kuchennego świetlicy wiejskiej i OSP w miejscowości Modrzejewo. Ponadto w ramach realizacji projektu przeprowadzono 2 szkolenia z zakresu zdrowego odżywiania.

Środki na realizację projektu pozyskano w ramach konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Dortzecze Słupi w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrośenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020 dla zadań realizowanych w ramach projektu grantowego.

Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Modrzejewie.


 


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij