Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 24 wrzesień 2021
W ubiegłym tygodniu Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe Dromos z Kartuz zrealizowało dwa zadania na drogach w Masłowicach Tuchomskich i Masłowicach Trzebiatkowskich.
W Masłowicach Tuchomskich przedłużona została nawierzchnia asfaltowa drogi powiatowej – w zakres prac wchodziło wyrównanie podbudowy warstwą kruszywa oraz wykonanie nawierzchni asfaltowej w technologii JENA16 na odcinku o długości 630 m i szerokości 3,5 m.
Koszt prac wyniósł 135.000,00 zł.

W Masłowicach Trzebiatkowskich zrealizowano kolejny odcinek  drogi łączącej tą miejscowość z drogą krajową DK 20. Na odcinku o długości 200 m i szerokości 3,5 m  wykonano nową nakładkę asfaltową o grubości 5 cm.
Koszt realizacji zadania to 50.000,00 zł.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij