Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 24 wrzesień 2021
W ubiegłym tygodniu Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe Dromos z Kartuz zrealizowało dwa zadania na drogach w Masłowicach Tuchomskich i Masłowicach Trzebiatkowskich.
W Masłowicach Tuchomskich przedłużona została nawierzchnia asfaltowa drogi powiatowej – w zakres prac wchodziło wyrównanie podbudowy warstwą kruszywa oraz wykonanie nawierzchni asfaltowej w technologii JENA16 na odcinku o długości 630 m i szerokości 3,5 m.
Koszt prac wyniósł 135.000,00 zł.

W Masłowicach Trzebiatkowskich zrealizowano kolejny odcinek  drogi łączącej tą miejscowość z drogą krajową DK 20. Na odcinku o długości 200 m i szerokości 3,5 m  wykonano nową nakładkę asfaltową o grubości 5 cm.
Koszt realizacji zadania to 50.000,00 zł.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij