Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 czerwiec 2022
W sobotę, 25 czerwca 2022 r., Szkoła Podstawowa w Kramarzynach obchodziła 30-lecie funkcjonowania w nowym budynku (1922 – 2022).
Szkoła Podstawowa w Kramarzynach wykształciła wiele pokoleń mieszkańców.

To co się udało przez te ostatnie 30 lat, z czego możemy być dumni, to ciągły rozwój możliwości szkoły. Dzięki dobrej współpracy gminy i szkoły wybudowano jedną z pierwszych na wsi sal gimnastycznych (1994 r.). Powstały aż trzy boiska – ostatnie ze sztuczną trawą, rozbudowano szkołę o segment nauczania początkowego, wybudowano kotłownię ekologiczną oraz plac zabaw z siłownią. Szkoła została bogato wyposażona w różny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Szkoła w Kramarzynach przez te 30 lat osiągnęła wiele sukcesów dydaktycznych ale też żyła nie tylko nauką, prowadziła działalność kulturalno-sportową, wymiany młodzieży. Ta działalność pozaszkolna była również bogata i dobrze służyła wszystkim mieszkańcom Kramarzyn i okolicy.
Dziękujemy za dotychczasowe dokonania i życzymy dalszego efektywnego rozwoju szkoły i samych sukcesów w wychowaniu oraz wykształceniu kolejnych pokoleń.
 
„Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię i uczucie,
Pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym”.
Władysław Stanisław Reymont

W uznaniu mądrej i owocnej pracy na rzecz kształtowania młodych serc i umysłów.
                                    Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie
z pracownikami

Wiesław Bezhubka
Przewodniczący Rady Gminy
z radnymi

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij