Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 25 czerwiec 2013
W piątek 21.06.2013 w Stężycy odbyły się finały wojewódzkie turnieju "Tymbark - z podwórka na stadion". W turnieju wzięło udział 17 najlepszych drużyn z województwa w kategorii chłopców w wieku 10 lat.
Nasza drużyna zajęła wysokie 2 miejsce ulegając dopiero w wielkim finale drużynie UKS Jedynka Reda. To wielki sukces dla tych młodych zawodników, którzy godnie zaprezentowali Powiat Bytowski na tym szczeblu rozgrywek. Nasi zawodnicy dostali jeszcze jedno wyróżnienie - Filip Krycki został najlepszym zawodnikiem turnieju.

W całym turnieju nasza drużyna strzeliła 34 bramki i straciła ich tylko 8.

Gratulujemy!

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij