Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do: Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła dwa konkursy
Data: 16 czerwiec 2021
Informujemy, iż Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła dwa konkursy:
więcej


Zdjęcie do: Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak sprawdzić tożsamość rachmistrza?
Data: 16 czerwiec 2021
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Takie badanie odbywa się raz na 10 lat i jest obowiązkowe dla każdego mieszkańca Polski. W tym roku spis jest realizowany głównie online, jednak do osób, które do tej pory nie spisały się przez Internet, mogą zadzwonić rachmistrzowie.
więcej


Zdjęcie do: Informacja o wynikach kontroli segregacji odpadów zmieszanych, kosztach, dochodach za maj, odpowiedzi na pytania mieszkańców i film instruktażowy dot. segregacji odpadów
Data: 15 czerwiec 2021
W dniach 7-9 czerwca 2021 r. prowadzono kontrolę prawidłowej segregacji odpadów zmieszanych na terenie Gminy Tuchomie. W tabeli poniżej zestawiono liczbę nieruchomości, które zostały poinformowane o niewłaściwej segregacji oraz nieruchomości, od których nie odebrano odpadów ze względu na rażące naruszenie zasad segregacji.
więcej


Zdjęcie do: Ostatnie posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP RP bieżącej kadencji.
Data: 9 czerwiec 2021
W dniu 8 czerwca 2021 r. w Tuchomiu odbyło się ostatnie posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Tuchomiu kadencji 2016-2021.
więcej


Zdjęcie do: Informacja o sposobie segregacji śmieci
Data: 9 czerwiec 2021
W związku z przeprowadzoną kontrolą sposobu segregacji odpadów na terenie gminy Tuchomie oraz stwierdzonymi w jest trakcie nieprawidłowości, w załączeniu udostępniamy informację o sposobie segregacji śmieci.
więcej


Zdjęcie do: Spotkanie Wójta Gminy Tuchomie z Sołtysami
Data: 8 czerwiec 2021
W dniu 31 maja 2021 r. odbyło się spotkanie Wójta Gminy Tuchomie z Sołtysami.
więcej


Zdjęcie do: Spotkanie w dniu 9 czerwca 2021 r. dot. obowiązku wymiany kotłów oraz Programu Czyste Powietrze.
Data: 8 czerwiec 2021
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do udziału w spotkaniu dotyczącym obowiązku wymiany kotłów oraz Programu Czyste Powietrze.
 
więcej


Zdjęcie do: Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP Kramarzyny
Data: 2 czerwiec 2021
W dniu 1 czerwca 2021r. brać strażacka, mieszkańcy wsi Kramarzyny i Masłowiczki przywitali nowo zakupiony samochód strażacki jednostki OSP Kramarzyny.
więcej


Zdjęcie do: Kontrola segregacji odpadów
Data: 2 czerwiec 2021
Zakład Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o.o. w trakcie ostatniego odbioru odpadów zmieszanych dokonał kontroli prawidłowości segregacji tych odpadów na terenie gminy Tuchomie. W jej trakcie okazało się, że w większości pojemników na odpady zmieszane znajdowały się odpady nieprawidłowo segregowane, tj. znajdowały się tam odpady frakcji, które podlegają selektywnej zbiórce m.in.: plastik, szkło a w szczególności bioodpady, jak również odpady które dostarczane powinny być do PSZOK (odpady z remontów i demontażu). Takie pojemniki zostały oznaczone przez pracowników ZZO Sierzno żółtymi kartkami.
więcej


Zdjęcie do: Wyniki etapu gminnego konkursu
Data: 2 czerwiec 2021
Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2021" organizowanego przez Województwo Pomorskie przy współudziale pomorskich gmin i powiatów.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij