Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Dzień Dziecka
Data: 1 czerwiec 2021
Drogie Dzieci,
Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam ciekawości świata, żebyście każdego dnia odkrywali coś, co sprawi, że będziecie cieszyć się życiem i z uśmiechem na twarzy przeżywać kolejne dni.
więcej


Zdjęcie do:  Oszuści podszywają się pod pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej
Data: 28 maj 2021
W związku z pojawiającymi się informacjami, iż w naszych okolicach oszuści podszywają się pod pracowników socjalnych i próbują wyłudzić lub ukraść pieniądze najczęściej od starszych, samotnych mieszkańców naszego powiatu - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchomiu ostrzega i radzi, jak odróżnić pracownika socjalnego od potencjalnego oszusta.
więcej


Zdjęcie do:  Dzień Samorządu Terytorialnego
Data: 27 maj 2021
27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory w Polsce po II wojnie światowej - były to wybory samorządowe. Co roku, w rocznicę tego wydarzenia, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.
więcej


Zdjęcie do:  Stanowisko Zarządu Głównego ZOSP RP.
Data: 26 maj 2021
Przedstawiamy stanowisko Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej.
więcej


Zdjęcie do:  Ważne zmiany w programie
Data: 25 maj 2021
Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie dotacji na to źródło ciepła. Ponadto od 1 lipca 2021 r. planowane jest zwiększenie obecnych progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania, czyli do uzyskania do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji.
więcej


Zdjęcie do:  Monitoring na placach zabaw i terenach rekreacyjnych
Data: 24 maj 2021
Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców realizujemy zadanie polegające na instalacji kamer na placach zabaw i terenach rekreacyjnych.
więcej


Zdjęcie do:  Audyt Krajobrazowy Województwa Pomorskiego
Data: 21 maj 2021
Zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym organy samorządu województwa zobligowane są do sporządzenia audytu krajobrazowego. W województwie pomorskim jednostką odpowiedzialną za jego przygotowanie jest Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego.
więcej


Zdjęcie do:  Plany GDDKiA dot. drogi krajowej DK nr 20
Data: 21 maj 2021
Po wystąpieniu Wójta Gminy Tuchomie z dn. 31 marca 2021 r., otrzymaliśmy pismo z GDDKiA Oddział w Gdańsku dot. współpracy przy realizacji zadań służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego, w zakresie dotyczącym drogi krajowej DK nr 20, na terenie gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Uproszczone plany urządzania lasów
Data: 20 maj 2021
W związku z realizacją zadania pn. "Wykonywanie uproszczonych planów urządzenia lasu" zleconego przez powiat bytowski, informujemy, że na terenie gminy Tuchomie
więcej


Zdjęcie do:  Projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej
Data: 18 maj 2021
W dniu 29 kwietnia 2021 r. ogłoszony został projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Ustawa ta, po jej uchwaleniu, ma regulować organizację i funkcjonowanie OSP.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij