Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Komunikat dotyczący dopalaczy
Data: 17 lipiec 2015
Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych publikujemy komunikat prasowy ministerstwa zawierający najważniejsze numery telefonów, pod którymi można szukać pomocy w sprawie dopalaczy.
więcej


Zdjęcie do:  Przerwa w dostawie wody
Data: 17 lipiec 2015
W dniu 17.07.2015 r. od godziny 11:00 do godziny 15:00 będzie przerwa w dostawie wody z powodu wczorajszej awarii.
Za utrudnienia przepraszamy.
więcej


Zdjęcie do:  II Mistrzostwa Polski Amatorów 2015 w Kaszubskim Triathlonie
Data: 16 lipiec 2015
W najbliższą sobotę w Ciemnie odbędą się II Mistrzostwa Polski Amatorów w Kaszubskim Triathlonie, startujący zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 800 metrów kajakiem na jeziorze Kamieniczno, następnie 6,4 kilometra rowerem po ścieżkach rowerowych koło jeziora, i po tych samych ścieżkach odbędzie się tez bieg na dystansie 4,5 km. W tym roku w Ciemnie wystartuje ponad stu uczestników z terenu całej Polski ( Poznań, Kisielice, Susz, Sopot, Gdańsk), ponadto dwóch zawodników z zagranicy, Wolfgang Piepiórka z Remscheid (Niemcy), i Tomasz Kwakowski z Jeleni Hora (Czechy). Wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z Triathlonem, jak i Widowiskiem Plenerowym odbęda się na placu rekreacyjnym koło jeziora Kamieniczno. Tego dnia w Ciemnie każdy znajdzie coś dla siebie, tak więc już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
więcej


Zdjęcie do:  Inwentaryzacja stanu lasu w kraju w latach 2015-2019
Data: 9 lipiec 2015
Zgodnie z art. 13a ust. 2 ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własność Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, w tym również na terenie Gminy Tuchomie, rozpoczyna się wykonanie opracowania pod nazwą „Wykonanie Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019”.
więcej


Data: 9 lipiec 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje, iż według informacji uzyskanej z Zarządu Dróg Powiatowych, w związku z modernizacją drogi powiatowej nr 1725G wystąpi całkowite zamknięcie drogi dla ruchu na odcinku:
więcej

Zdjęcie do:  Konsultacje społeczne dotyczące nowych planowanych inwestycji gminnych
Data: 8 lipiec 2015
Wójt prosi Mieszkańców gminy o zapoznanie się z będącymi przedmiotem rozważań samorządu inwestycjami planowanymi do realizacji w najbliższych latach.
więcej


Zdjęcie do:  Jubileusz 70-lecia działalności OSP Nowe Huty
Data: 8 lipiec 2015
Ochotnicza Straż Pożarna skupia 36 strażaków z dwóch miejscowości Nowe Huty i Zagony. Na Jubileusz 70-lecia sami strażacy zafundowali sobie prezent wygrywając zawody gminne i zajmując III miejsce na zawodach powiatowych.
więcej


Zdjęcie do:  Barszcz Sosnowskiego
Data: 7 lipiec 2015
Z początkiem lata zaczęły się pojawiać skupiska barszczu Sosnowskiego. Barszcz Sosnowskiego jak powszechnie wiadomo jest silnie toksyczny oraz alergizujący. Chwast wydziela parzącą substancję, która może powodować zapalenie skóry oraz błon śluzowych. Jego parzące działanie nasila się podczas słonecznej pogody, wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza.
więcej


Zdjęcie do:  Zamknięcie drogi Zagony – Tuchomie
Data: 1 lipiec 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje, iż według informacji uzyskanej z Zarządu Dróg Powiatowych, w związku z modernizacją drogi powiatowej nr 1724G wystąpi całkowite zamknięcie drogi dla ruchu na odcinku:
więcej


Zdjęcie do:  Sztandar dla OSP Tuchomie
Data: 30 czerwiec 2015
19 czerwca w Salce Rycerskiej w Tuchomiu odbyło się spotkanie gremium Honorowego Komitetu Powołania Sztandaru, celem ustalenia dalszych działań związanych ze zbliżającą się rocznicą 70-lecia OSP Tuchomie, która odbędzie się 14 sierpnia 2016 roku.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij