Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Zamknięcie drogi DK20 - Trzebiatkowa
Data: 12 czerwiec 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje, iż według informacji otrzymanej z Zarządu Dróg Powiatowych, w związku z modernizacją drogi powiatowej nr 1730G na odcinku Droga Krajowa nr 20 – Trzebiatkowa, wystąpi całkowite zamknięcie drogi dla ruchu.
więcej


Zdjęcie do:  UWAGA - Silne burze z gradem
Data: 12 czerwiec 2015
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne Nr 35
więcej


Zdjęcie do:  Opakowania po środkach ochrony roślin
Data: 12 czerwiec 2015
Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin (PSOR) skupia producentów i importerów środków ochrony roślin oraz jest właścicielem i koordynatorem Systemu Zbiórki Opakowań PSOR.
więcej


Zdjęcie do:  Profilaktyka gruźlicy
Data: 9 czerwiec 2015
Program realizowany przez pielęgniarkę podstawowej opieki zdrowotnej
więcej


Zdjęcie do:  Profilaktyka chorób układu krążenia (CHUK)
Data: 9 czerwiec 2015
Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina Państwu o bezpłatnych programach profilaktycznych realizowanych przez lekarzy i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej i zaprasza do korzystania z nich. Do programów tych należą:
więcej


Zdjęcie do:  Wybory ławników sądowych na kadencję 2016-2019
Data: 8 czerwiec 2015
Zgodnie z art. 160 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2015r. Nr 133, z późn. zm.). Rada Gminy w Tuchomiu ogłasza nabór kandydatów na ławnika do Sądu Rejonowego w Bytowie na kadencję 2016-2019.
więcej


Zdjęcie do:  Zamknięcie drogi Tuchomie - Nowe Huty i Wądół – Zagony – Nowe Huty
Data: 1 czerwiec 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje, że w związku z modernizacją drogi powiatowej nr 1724G wystąpi całkowite zamknięcie drogi dla ruchu na odcinku:
więcej


Zdjęcie do:  Zamknięcie drogi Tuchomie – Piaszno
Data: 29 maj 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje, że w związku z modernizacją drogi powiatowej nr 1728G na odcinku Tuchomie – Piaszno, wystąpi całkowite zamknięcie drogi dla ruchu.
więcej


Zdjęcie do:  Monografia Tuchomia
Data: 29 maj 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje, że w Biurze Obsługi Klienta (pok. nr 6) Urzędu Gminy Tuchomie mogą Państwo nieodpłatnie otrzymać publikację pt.: "Dzieje Tuchomia i miejscowości gminy Tuchomie do 1989 roku" wydaną w ramach operacji pt.: "Wydanie publikacji w postaci książki dotyczącej obszaru Gminy Tuchomie objętego LSR" dzięki środkom z działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Przewidziany jest 1 egzemplarz na każde gospodarstwo domowe.
Życzymy miłej lektury.
więcej


Zdjęcie do:  Srebrny Jubileusz Kapłaństwa
Data: 29 maj 2015
Z okazji Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa księdzu Franciszkowi Pudlewskiemu życzymy zdrowia i obfitych łask Bożych na dalsze lata posługi kapłańskiej.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij