Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Zamknięcie drogi Tuchomie – Masłowice Tuchomskie
Data: 19 maj 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje o planowanych zamknięciach dróg w związku z realizacją zadania pn.: "Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego poprzez modernizację dróg powiatowych na terenie Gminy Tuchomie"
więcej


Zdjęcie do:  Harmonogram dowozu mieszkańców w dniu wyborów - II tura
Data: 19 maj 2015
Przedstawiamy Państwu harmonogram dowozu mieszkańców samochodem gminnym w dniu wyborów 24 maja 2015 roku.
więcej


Zdjęcie do:  III akcja honorowego oddawania krwi
Data: 14 maj 2015
16 maja w godzinach od 9:00 do 13:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Tuchomiu odbędzie się już III akcja honorowego oddawania krwi, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.
więcej


Zdjęcie do:  Trwa rekrutacja na X Pomorskie Forum Przedsiębiorczości, 21 maja 2015 r., PPNT, Gdynia
Data: 14 maj 2015
Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza do udziału w Pomorskim Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się 21 maja 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo –Technologicznym w Gdyni. W pierwszej części Forum zaprezentowane zostaną możliwości finansowania działalności przedsiębiorstw w nowej perspektywie UE 2014-2020zasady dofinansowanie projektów inwestycyjnych i eksportowych, badawczo-rozwojowych oraz podnoszących kwalifikacje i kompetencje  pracowników.
więcej


Zdjęcie do:  Wyniki I tury Wyborów na Prezydenta RP w Gminie Tuchomie
Data: 12 maj 2015
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorczymi statystykami głosowania na Prezydenta RP w Gminie Tuchomie
więcej


Zdjęcie do:  Planowane zamknięcia dróg
Data: 11 maj 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje o planowanych zamknięciach dróg w związku z realizacją zadania pn.: "Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego poprzez modernizację dróg powiatowych na terenie Gminy Tuchomie"
więcej


Zdjęcie do:  Silne burze z gradem
Data: 5 maj 2015
CENTRUM Zarządzania Kryzysowego Wojewody w Gdańsku przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne Nr 33 wydane  przez  Biuro  Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.
więcej


Zdjęcie do:  Harmonogram dowozu mieszkańców w dniu wyborów
Data: 5 maj 2015
Przedstawiamy Państwu harmonogram dowozu mieszkańców samochodem gminnym w dniu wyborów 10 maja 2015 roku.
więcej


Zdjęcie do:  Dzień Strażaka
Data: 4 maj 2015
W dniu 4 maja obchodzimy "Dzień Strażaka", święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom.
więcej


Zdjęcie do:  Otwarcie mini skansenu w Trzebiatkowej
Data: 4 maj 2015
Skansen zbudowano w miejscu gdzie odkryto cmentarz z IV wieku p.n.e. Archeolodzy prowadzili tutaj kilkuletnie badania, tego typu odkrycia są rzadkością.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij