Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Konkurs fotograficzny
Data: 28 lipiec 2015
Lokalna Grupa Rybacka "Pojezierze Bytowskie" serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, pasjonatów fotografii do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Jeziora i rzeki Pojezierza Bytowskiego w obiektywie”.
więcej


Zdjęcie do:  Senior-WIGOR
Data: 24 lipiec 2015
Gmina Tuchomie otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu „Senior-WIGOR”, na utworzenie w 2015 roku dziennego domu „Senior-WIGOR”. W ramach projektu zaplanowano adaptację wraz z wyposażeniem budynku Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu zgodnie z wytycznymi Programu „Senior-WIGOR” oraz koszty funkcjonowania placówki, która działać będzie po przeprowadzeniu prac i zakupie wyposażenia tj. od 14-12-2015.
więcej


Zdjęcie do:  Bezpłatna mammografia
Data: 20 lipiec 2015
Masz 40 - 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.
więcej


Zdjęcie do:  Komunikat dotyczący dopalaczy
Data: 17 lipiec 2015
Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych publikujemy komunikat prasowy ministerstwa zawierający najważniejsze numery telefonów, pod którymi można szukać pomocy w sprawie dopalaczy.
więcej


Zdjęcie do:  Przerwa w dostawie wody
Data: 17 lipiec 2015
W dniu 17.07.2015 r. od godziny 11:00 do godziny 15:00 będzie przerwa w dostawie wody z powodu wczorajszej awarii.
Za utrudnienia przepraszamy.
więcej


Zdjęcie do:  II Mistrzostwa Polski Amatorów 2015 w Kaszubskim Triathlonie
Data: 16 lipiec 2015
W najbliższą sobotę w Ciemnie odbędą się II Mistrzostwa Polski Amatorów w Kaszubskim Triathlonie, startujący zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 800 metrów kajakiem na jeziorze Kamieniczno, następnie 6,4 kilometra rowerem po ścieżkach rowerowych koło jeziora, i po tych samych ścieżkach odbędzie się tez bieg na dystansie 4,5 km. W tym roku w Ciemnie wystartuje ponad stu uczestników z terenu całej Polski ( Poznań, Kisielice, Susz, Sopot, Gdańsk), ponadto dwóch zawodników z zagranicy, Wolfgang Piepiórka z Remscheid (Niemcy), i Tomasz Kwakowski z Jeleni Hora (Czechy). Wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z Triathlonem, jak i Widowiskiem Plenerowym odbęda się na placu rekreacyjnym koło jeziora Kamieniczno. Tego dnia w Ciemnie każdy znajdzie coś dla siebie, tak więc już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
więcej


Zdjęcie do:  Inwentaryzacja stanu lasu w kraju w latach 2015-2019
Data: 9 lipiec 2015
Zgodnie z art. 13a ust. 2 ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własność Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, w tym również na terenie Gminy Tuchomie, rozpoczyna się wykonanie opracowania pod nazwą „Wykonanie Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019”.
więcej


Data: 9 lipiec 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje, iż według informacji uzyskanej z Zarządu Dróg Powiatowych, w związku z modernizacją drogi powiatowej nr 1725G wystąpi całkowite zamknięcie drogi dla ruchu na odcinku:
więcej

Zdjęcie do:  Konsultacje społeczne dotyczące nowych planowanych inwestycji gminnych
Data: 8 lipiec 2015
Wójt prosi Mieszkańców gminy o zapoznanie się z będącymi przedmiotem rozważań samorządu inwestycjami planowanymi do realizacji w najbliższych latach.
więcej


Zdjęcie do:  Jubileusz 70-lecia działalności OSP Nowe Huty
Data: 8 lipiec 2015
Ochotnicza Straż Pożarna skupia 36 strażaków z dwóch miejscowości Nowe Huty i Zagony. Na Jubileusz 70-lecia sami strażacy zafundowali sobie prezent wygrywając zawody gminne i zajmując III miejsce na zawodach powiatowych.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij