Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Dzień Matki w GOK
Data: 27 maj 2014
W Tuchomskim GOK swoje święto miały mamy, z tej to okazji zaprezentowały się grupy i soliści na co dzień ćwiczący w Gminnym Ośrodku Kultury w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego w Gminie Tuchomie
Data: 26 maj 2014
więcej


Zdjęcie do:  Dowóz wyborców do lokali wyborczych
Data: 23 maj 2014
Dnia 25 maja 2014 roku tj. w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego samochód gminny Volkswagen BUS (8 miejsc) będzie dowoził wyborców do lokali wyborczych wg. harmonogramu poniżej.
więcej


Zdjęcie do:  Święto OSP w Trzebiatkowej
Data: 19 maj 2014
W sobotę 18 maja 2014r. w Trzebiatkowej uroczyście zakończono i oddano do użytku inwestycję pn. Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Trzebiatkowej wraz z jej wyposażeniem. Projekt został zrealizowany przez OSP w Trzebiatkowej dzięki dofinansowaniu z PROW 2007 – 2014.
więcej


Zdjęcie do:  Gdzie będę głosować w najbliższych wyborach?
Data: 19 maj 2014
W 2012 roku dokonano podziału Gminy Tuchomie na 15 jednomandatowych okręgów wyborczych oraz podziału Gminy Tuchomie na 4 stałe obwody głosowania.
więcej


Zdjęcie do:  Święto Seniora i Jubilata w Tuchomiu
Data: 16 maj 2014
W dniu 14 maja 2014r. na corocznym Święcie Seniora i Jubilata w Obiekcie Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu spotkało się 75 członków Kała Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.
więcej


Zdjęcie do:  Złóż wniosek o komputer i Internet
Data: 15 maj 2014
Gmina Tuchomie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przystąpiła do realizacji Projektu pn.: „Społeczeństwo informacyjne – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInclusion w Gminie Tuchomie – III etap”
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs na dyrektora ZS w Tuchomiu
Data: 14 maj 2014
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Działaj lokalnie - konkurs
Data: 7 maj 2014
W IX edycji Programu "Działaj Lokalnie" wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.
więcej


Zdjęcie do:  Obchody Święta Strażaka
Data: 5 maj 2014
Drodzy Strażacy, Szanowni Państwo

W Gminie Tuchomie Mamy najliczniejszą i najlepiej wyposażoną Ochotniczą Straż Pożarną w Powiecie. Obecna straż różni się od tej sprzed lat nie tylko sprzętem ale też zadaniami. Teraz straż nie tylko gasi pożary, ale też niesie pomoc przy wypadkach drogowych, klęskach żywiołowych i wielu innych miejscowych zdarzeń.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij