Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Złote Gody
Data: 21 maj 2015
Z okazji 50-lecia wspólnego życia Państwu Krystynie i Janowi Maliszewskim składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy radości, miłości i wszelkiej pomyślności.
więcej


Zdjęcie do:  PROSUMENT - Zapisy na listę rezerwową
Data: 21 maj 2015
Szanowni Mieszkańcy
Informujemy, iż wniosek o dofinansowanie złożony przez Gmina Tuchomie na inwestycję pn.: „Zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła na terenie Gminy Tuchomie” został oceniony pozytywnie i został rekomendowany do realizacji, aktualnie jesteśmy na etapie negocjacji warunków umowy z NFOŚiGW i niebawem podpiszemy stosowną umowę z NFOŚiGW.
więcej


Zdjęcie do:  Złote Gody
Data: 20 maj 2015
Z okazji 50-lecia wspólnego życia Państwu Marcie i Gerardowi Gierszewskim składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy radości, miłości i wszelkiej pomyślności.
więcej


Zdjęcie do:  Zamknięcie drogi Tuchomie – Masłowice Tuchomskie
Data: 19 maj 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje o planowanych zamknięciach dróg w związku z realizacją zadania pn.: "Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego poprzez modernizację dróg powiatowych na terenie Gminy Tuchomie"
więcej


Zdjęcie do:  Harmonogram dowozu mieszkańców w dniu wyborów - II tura
Data: 19 maj 2015
Przedstawiamy Państwu harmonogram dowozu mieszkańców samochodem gminnym w dniu wyborów 24 maja 2015 roku.
więcej


Zdjęcie do:  III akcja honorowego oddawania krwi
Data: 14 maj 2015
16 maja w godzinach od 9:00 do 13:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Tuchomiu odbędzie się już III akcja honorowego oddawania krwi, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.
więcej


Zdjęcie do:  Trwa rekrutacja na X Pomorskie Forum Przedsiębiorczości, 21 maja 2015 r., PPNT, Gdynia
Data: 14 maj 2015
Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza do udziału w Pomorskim Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się 21 maja 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo –Technologicznym w Gdyni. W pierwszej części Forum zaprezentowane zostaną możliwości finansowania działalności przedsiębiorstw w nowej perspektywie UE 2014-2020zasady dofinansowanie projektów inwestycyjnych i eksportowych, badawczo-rozwojowych oraz podnoszących kwalifikacje i kompetencje  pracowników.
więcej


Zdjęcie do:  Wyniki I tury Wyborów na Prezydenta RP w Gminie Tuchomie
Data: 12 maj 2015
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorczymi statystykami głosowania na Prezydenta RP w Gminie Tuchomie
więcej


Zdjęcie do:  Planowane zamknięcia dróg
Data: 11 maj 2015
Wójt Gminy Tuchomie informuje o planowanych zamknięciach dróg w związku z realizacją zadania pn.: "Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego poprzez modernizację dróg powiatowych na terenie Gminy Tuchomie"
więcej


Zdjęcie do:  Silne burze z gradem
Data: 5 maj 2015
CENTRUM Zarządzania Kryzysowego Wojewody w Gdańsku przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne Nr 33 wydane  przez  Biuro  Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij