Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Wakacyjny Turniej Junior D-1
Data: 18 sierpień 2014
W niedziele 17.08.2014r. w Tuchomiu odbył się mini turniej Juniora D-1.
więcej


Zdjęcie do:  Otwarcie ścieżki rowerowej i pieczenie chleba w Piasznie
Data: 18 sierpień 2014
W piątek 15.08.2014r. otwarto nową ścieżkę rowerową w Piasznie, po wspólnej wycieczce rowerowej wszyscy udali się na "Górę Lemana" gdzie Pan Klemens Leman zdradzał tajniki pieczenia swojskiego chleba.
więcej


Zdjęcie do:  EKO niedziela
Data: 12 sierpień 2014
W niedzielę 10.08.2014r. oficjalnie otwarto PSZOK w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  PROSUMENT zapraszamy mieszkańców do składania wniosków
Data: 8 sierpień 2014
Szanowni mieszkańcy 28 lipca na stronie internetowej Gminy Tuchomie informowaliśmy o możliwości przystąpienia do programu PROSUMENT pod warunkiem, iż uda się nawiązać współpracę z co najmniej jeszcze jedną gminą, która będzie zainteresowana przystąpieniem do w/w programu.
więcej


Zdjęcie do:  Festyn w Kramarzynach na nowym sprzęcie
Data: 6 sierpień 2014
W sobotę 02.08.2014r. odbył się festyn w Kramarzynach, na który licznie przybyli mieszkańcy i chętnie brali udział w różnych konkurencjach sprawnościowych.
więcej


Zdjęcie do:  Wyprawka szkolna
Data: 5 sierpień 2014
W związku z przystąpieniem do realizacji rządowego programu pomocy uczniom w 2014 roku - „Wyprawka szkolna", od 4 sierpnia 2014r. w sekretariatach szkół na terenie Gminy Tuchomie oraz na stronie: www.tuchomie.pl i stronach szkół są dostępne formularze wniosku o przyznanie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna".
więcej


Zdjęcie do:  Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
Data: 31 lipiec 2014
Gmina Tuchomie uruchomiła nowy Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla podmiotów objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami. PSZOK znajduje się przy ul. Słonecznej w Tuchomiu (po przeciwnej stronie oczyszczalni ścieków). Punkt jest oznakowany, ogrodzony oraz monitorowany całodobowo.
więcej


Zdjęcie do:  Wykaz zbliżających się imprez
Data: 29 lipiec 2014
Zapraszamy do zapoznania się z wykazem zbliżających się imprez.
więcej


Zdjęcie do:  PROSUMENT – program priorytetowy wspierający rozproszone odnawialne źródła energii.
Data: 28 lipiec 2014
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjął warunki nowego programu PROSUMENT, który będzie wspierał w latach 2014 – 2020 budowę małych instalacji produkujących energię z odnawialnych źródeł.
więcej


Zdjęcie do:  Festiwal Starych Rzemiosł
Data: 28 lipiec 2014
15 lipca w Modrzejewie odbył się Festiwal Starych Rzemiosł. Dla uczestników spotkania zostały przygotowane trzy stanowiska: czerpanie papieru, koło garncarskie i wyplatanie koszyków.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij