Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Przebudowa drogi do Masłowiczek
Data: 8 czerwiec 2022

Gmina Tuchomie ogłosiła przetarg na realizację I etapu przebudowy drogi gminnej do miejscowości Masłowiczki. 

więcej


Zdjęcie do:  Bezpłatne badania mammograficzne.
Data: 8 czerwiec 2022
W dniu 9 czerwca 2022 r., w godzinach 9.00 do 17.00 w mammobusie, który zostanie ustawiony na parkingu przy Urzędzie Gminy w Tuchomiu, Panie w wieku 50 – 69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne.
więcej


Zdjęcie do:  Złoty Krzyż Zasługi dla Wójta Gminy Tuchomie
Data: 3 czerwiec 2022
Od wystrzału z armaty na Zamku w Gniewie rozpoczęły się obchody XXX – lecia Związku Gmin Pomorskich. Gościem uroczystości był Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który uhonorował 13 samorządowców odznaczeniami państwowymi.
więcej


Zdjęcie do:  Sprzęt komputerowy trafił już do dzieci.
Data: 2 czerwiec 2022
Sprzęt komputerowy w ramach programu grantowego "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR" trafił już do większości pozytywnie zweryfikowanych beneficjentów w gminie Tuchomie. 
więcej


Zdjęcie do:  Dzień Dziecka.
Data: 1 czerwiec 2022

Drogie Dzieci.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam ciekawości świata, żebyście każdego dnia mogli przeżywać wspaniałe przygody i z uśmiechem na twarzy kroczyć przez kolejne dni. Życzymy jak najmniej trosk i jak najwięcej szczęśliwych i radosnych dni.

więcej


Zdjęcie do:  10 000 000 zł na drogi gminne.
Data: 1 czerwiec 2022
Gmina Tuchomie otrzymała wsparcie w kwocie 10.000.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Edycja II.
więcej


Zdjęcie do:  Wyjazd do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Sierznie.
Data: 1 czerwiec 2022
W dniu 30 maja 2022 r., wójt oraz radni Rady Gminy Tuchomie (w szczególności członkowie Komisji Rolnej, Ochrony Środowiska i Infrastruktury Drogowej) wizytowali Zakład Zagospodarowania Odpadów Sierzno sp. z o.o.
 
 
więcej


Zdjęcie do:  Podpisanie umów - rozbudowa z modernizacją infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Tuchomie.
Data: 30 maj 2022
W dniu 27.05.2022r. podpisano umowy z wykonawcami na rozbudowę z modernizacją infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Tuchomie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - edycja Nr 1 - Rządowy Program Polski Ład.
więcej


Zdjęcie do:  Raport o stanie Gminy Tuchomie za rok 2021.
Data: 30 maj 2022
Przedstawiam Państwu Raport o Stanie Gminy Tuchomie za rok 2021. Jest to dokument przedstawiający podsumowanie działalności Wójta Gminy Tuchomie w roku 2021, w szczególności zawiera informacje o stanie realizacji zadań publicznych w naszej gminie w roku ubiegłym.
więcej


Zdjęcie do:  Dzień Samorządu Terytorialnego.
Data: 27 maj 2022
27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory w Polsce po II wojnie światowej – były to wybory samorządowe. Co roku, w rocznicę tego wydarzenia, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij